zbcpto

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ

19 вересня 2020 року о Україна разом із мільйонами активістів із 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії, адже головна мета прибирання полягає в об’єднанні заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

Для пересічного громадянина відходи часто є невидимими, як тільки вони покидають наші будинки, ми їх більше не бачимо. Однак всередині будинків є один із видів невидимих відходів – це цифрові відходи. Всі ці старі файли, копії фотографій, завантажені відео, невикористані програми – вони ховаються в куточках ваших пристроїв, роблять їх повільними і витрачають місце для зберігання. Енергія, необхідна для підтримки наших цифрових даних, споживає більше, ніж всі домогосподарства Великобританії за рік – це справді сучасні відходи!

Світ перебуває на карантині, і так багато з нас застрягли у своїх будинках. Чи є краща нагода, ніж зараз? Настав час звільнити наше цифрове життя від непотребу та видалити всю зайву інформацію з пристроїв.

Очистіть ваші персональні комп’ютери, ноутбуки, смартфони, хмарні сховища, електронні рахунки з цифровим безладом і звільніть місце!

                                   ФАКТИ ПРО ЦИФРОВІ ВІДХОДИ ТА СМІТТЯ

Вуглецевий слід в Інтернеті та системах, що підтримують його, становить близько 3,7% загальносвітових викидів парникових газів. Цей відсоток можна порівняти із впливом світової авіаційної галузі.

Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грами CO2. Електронний лист із вкладенням містить 50 грам. Під час відправлення мільярду спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів. А для зберігання 1 Гб електронної пошти протягом одного року витрачається 32,1 кВт / год, що дорівнює 10 годинам запікання у звичайній побутовій духовці.

Цифрове очищення важливе не тільки для навколишнього середовища, але й для вас особисто. Видалення зайвих файлів очищає місце для зберігання на пристроях, роблячи їх швидшими, а вас уважнішими та спокійнішими.

Готові до цифрового очищення? Тоді тримайте план дій.

Крок 1 – Електронна пошта

1.Перевірьте поточний розмір скриньки завдяки такому ланцюжку: Outlook > Обліковий запис > Властивості папки > Розмір папки.

Видаліть старі непотрібні листи. Вам може бути їх шкода, але ймовірність того, що ви їх перечитуватимете дуже мала. Будьте сміливими, безстрашно натискайте кнопку ВИДАЛИТИ.

Блокуйте небажаних відправників. Очистіть папку зі спамом, не відкриваючи повідомлення.

Вимкніть сповіщення електронної пошти від додатків та соціальних мереж.

Крок 2 – Смартфон

Видаліть усі програми, якими ви не користуєтеся або користувалися лише декілька разів. Будьте чесними та сміливими! Перегляньте також завантаження, адже частина викачаних файлів вже не знадобиться.

Очистіть кеш.

Час добирати до її величності галереї. Вам точно непотрібні десять версій однієї картинки або перефотографовані сторінки конспектів, книг. Для того, щоб видалити всі інші уявіть, що ви подорожуєте в часі на 5 років. Які зображення вам точно не знадобляться? Ті фото, що залишилися посортуйте для зручності по папках.

Крок 3 – Ноутбук та комп’ютер

Налаштуйте веб-браузер. Перегляньте всі ваші паролі, видаліть довжелезну історію веб-переглядів та непотрібні закладки, додатки. Накопичення таких даних уповільнює роботу браузера, а також створює небезпеку для конфіденційності.

Видаліть усі зайві програми. Але не робіть цього через просте видалення папки з диску С. Перейдіть до панелі управління, виберіть перегляд за категоріями та розділ «Видалення програм».

Очистіть пристрій від тимчасових та непотрібних файлів. Для цього існує безліч програм, які зроблять всю роботу за вас. Наступний крок такий же, як і в смартфонах: непотрібні однакові фото сторічної давності, смішні меми чи картинки, відео, презентації, документи, які давно хочуть опинитися в корзині, непотрібні завантаження.

Приєднайтесь до міжнародного еко руху та цифрового дня очищення. І не забувайте, що активне використання технологій – це меч з двома кінцями. Вони можуть і допомагати і шкодити. Спробуйте мінімізувати їх використання та присвятити вільний час для хобі, спорту чи для спілкування з дорогими для вас людьми.