zbcpto

Україна-вишиванка 2019

 

А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
І гордо йди у ній по цілім світі,
Та мовою своєю розмовляй! 

           

 

             Щороку в третій четвер травня українці відзначають Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

            Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитися до нього, одягнувши вишиванку. Долучилися до свята і в ДНЗ «Запорізький БЦ ПТО», адже українська вишивка , як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури.

                            Без любові до української пісні, без розуміння української вишивки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу. Саме це було донесено до учнів під час свята вишиванки, яке пройшло тепло та невимушено, без зайвого офіціозу. Було облаштовано етнічну фотозону, де учні та працівники Центру могли сфотографуватися і зробити селфі. Протягом дня на перервах лунали українські пісні про вишиванки, учасники свята співали і танцювали.  

   

           Приємним було те, що в цей день багато працівників та учнів Центру прийшли у вишиванках. Саме вони і взяли участь у символічному параді вишиванок, яким закінчилося свято.  

 

Тюріна Т. М., викладач української мови та літератури