zbcpto

sunnyleonesexvideo

Масляна в ДНЗ "Запорізький БЦ ПТО"

   Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря.Таким чином, масляний тиждень стали святкувати за тиждень до Великого посту (припадає на лютий-березень). Масляна, порівняно з іншими язичницькими святами, практично не зазнала християнських впливів і залишилася часом веселого дозвілля з елементами давніх ритуалів.

  В Україні комплекс звичаїв Масляної не отримав особливого розвитку. Тут не зафіксований карнавальний ритуал спалення опудала, слабко представлені масляничні пісні.Втім, українці так само, як і інші слов’яни, каталися у цей день на конях, ходили в гості, влаштовували в складчину веселі застілля, готували вареники, млинці, пригощалися горілкою.

  Останній тиждень м'ясниць«всеїдний»,носив кілька назв — Масляна, Сиропусний тиждень, Пущення, Загальниця, тощо.Структурно він ділиться на три основні частини: зустрічний «переломний» понеділок, «широкий» четвер та «прощальна»,чи «шуткова», неділя. Кожна з них мала свою обрядову специфіку.

  Основною обрядовою стравою Масляної (Масниці, Масляниці) були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною.Виготовляли також інші смаколики, наприклад млинці.

  Саме рум'яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва асоціювалися у людей з сонцем.

  Різноманітні рецепти млинців були таємницею кожної господині і передавалися через покоління.

  В ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», 12 березня 2021 року, про власні таємниці приготування млинців розповіли та разом з учнями пригостили смаколиками справжні гуру професії «Кухар; пекар»: викладач спец дисциплін - Сміренко Людмила Анатоліївна та майстер виробничого навчання - Раскевич Людмила Борисівна.